1.veebruaril 2015.a toimus Kuusalu vallas MTÜ Estlander ja KL Tallinna maleva korraldatav esimene rahvamatk EKSTRÖMI MARSS marsruudil Valkla-Hara.

Üritus oli pühendatud Tartu Rahu 95-ndale aastapäevale ja KL Tallinna maleva 90-ndale aastapäevale. Ürituse eesmärk oli sõjaajaloo mälestamine, liikuva eluviisi propageerimine ja KL tegevuse tutvustamine. Rahvamatkana läbiviidav üritus oli kerge matk Soome ohvitseri Martin Ekströmi rügemendi lahinguteel Vabadussõja suurpealetungil alates Valkla positsioonist kuni Hara lahe dessandipaigani. Sellele sümboolsele rahvaspordi üritusele oli oodatud osalema kõik liikuvat eluviisi pooldavad inimesed Tallinnast, Harjumaalt ning kaugemaltki.

Marsi stardipaik oli Valkla mälestusmärk mille juures toimus rahvamatka start kl 09:00. Sellest hoolimata ei olnud retk võistluslik – peamine eesmärk on tuua inimesed koduseinte vahelt vabasse õhku liikuma kauni Lahemaa väikestel külateedel. Marsi võitjad olid kõik, kes sellel osalesid.

Marsruudi pikkus oli 31 km, marsruudiks oli Valkla-Muuksi-Pudisoo-Kolga-Kolgaküla-Hara ja selle läbimiseks kuluv keskmine aeg oli 6-8 tundi koos puhke- ja söögipausidega. Liikumine oli nii asfalt- kui pinnaskattega teedel, mitte maastikul.

Rada oli tähistatud olulisematel ristmikel ning osalejatele väljastatati ka marsruutkaardid.

Stardi- ja finishipaigas ning vahepunktides jagati osalejatele kuuma teed ning sooja suppi, finishis ootasid pirukad kuuma teega. Kõik osalejad said raja läbimisel sertifikaadi, mis tõendas marsil osalemist.

Ekströmi marsi 2015 marsruudi kaardilink:

http://kaart.delfi.ee//?bookmark=734af78fba9b0de0c1c242be91751217

Kajastused Ekströmi marss 2015 kohta leiab siit:

http://sonumitooja.ee/ekstromi-marss-valklast-hara-lahe-aarde/

http://kotijaakari.blogspot.com.ee/2015/01/ekstromi-marss-122015.html

https://aareets.wordpress.com/2015/02/02/ekstromi-marss-ja-kaitseliit/